Kiedy warto wybrać projekty domów piętrowych?

Wiele osób wybiera domy piętrowe projekty, które mogą zostać zrealizowane nawet w przypadku małej działki. Jest to spora oszczędność pieniędzy dla inwestora. Takie rozwiązanie ma oczywiście dużo więcej zalet, które warto poznać. Nie dla każdego sprawdzi się dom parterowy, chociaż ten również ma wielu zwolenników. Kluczem do sukcesu jest wybranie takiego projektu domu, który będzie w pełni zgodny z indywidualnymi potrzebami, oczekiwaniami, preferencjami i możliwościami finansowymi.

Dla kogo są projekty domów piętrowych?

Okazuje się, że w Polsce bardzo często pada wybór na projekt domu piętowego. Za rozwiązaniem tym przemawia wiele korzyści, z których inwestorzy zdają sobie doskonale sprawę. Jest to idealna opcja szczególnie dla osób:

• dysponujących małą działką budowlaną,
• szukających oszczędności,
• chcących uzyskać większą prywatność.

W przypadku projektów domów piętrowych można z łatwością wydzielić strefę dzienną i nocną. Na piętrze znaleźć mogą się salon, kuchnia, łazienka z toaletą, pokój dziecięcy, spiżarnia, biuro. Piętro może być też użytkowane przez seniorów, którzy nie będą musieli wchodzić się po schodach każdego dnia. Natomiast na wyższej kondygnacji będą mieszkały dorosłe dzieci.

Domy piętrowe projekty – wady i zalety

Domy piętrowe cieszą się duża popularnością. Świetnie sprawdzają się w przypadku dużych rodzin. Dzięki dodatkowej kondygnacji można powiększyć metraż nieruchomości nawet w przypadku niedużej działki. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie posiadanego gruntu. W przypadku większej działki można zaoszczędzić miejsce na budynek i przeznaczyć więcej wolnej przestrzeni na ogród. Zaletą domu piętrowego jest też to, ze nie jest podatny na wychłodzenie ani podgrzanie. Minusem dla wielu osób jest konieczność wybudowania schodów, co wiąże się z niemałymi kosztami i dodatkowo zabierają one sporo miejsca wewnątrz budynków. Można jednak rozwiązać ten problem, umieszczając schody w salonie czy w pobliży wejścia. Takie rozwiązanie pozwala też na ograniczenie przenoszenia dźwięku między kondygnacjami.