Dom na wąskiej działce – czy to się opłaca?

Wielu inwestorów chcących zbudować dom jednorodzinny, jak ognia unika wąskich działek, ponieważ obawiają się oni licznych problemów i niedogodności związanych z budowaniem, a następnie użytkowaniem domu zgadującego się na takiej działce. Jest to spory błąd, ponieważ co prawda istnieją pewne problemy związane z takimi domami, to jednak posiadają one również ogromne zalety, które dla wielu inwestorów mogą okazać się bezcenne. O jakie konkretnie wady i zalety chodzi?

Dlaczego warto?

Przeglądając projekty domów na wąską działkę, od razu można zwrócić uwagę na to, że są one o wiele tańsze niż te, które realizuje się na tradycyjnej, kwadratowej działce. Niższa cena wynika rzecz jasna ze znacznie mniejszej popularności takich działek, a co za tym idzie, z większymi trudnościami, aby je sprzedać.
Kolejną niezwykle interesującą zaletą jest to, że dom na wąską działkę nigdy nie będzie nudny i nijaki. Dostępne na rynku projekty jak te tutaj, które zmagać się muszą z ograniczeniami działki, zawsze są bardzo oryginalne, pełne ciekawych pomysłów i rozwiązań. Dlatego też, jeśli ktoś chce posiadać dom ciekawy i niecodzienny, z całą pewnością będzie mógł się stać jego właścicielem, kupując wąską działkę.

Domy na wąską działkę projekty warte i niewarte rozważenia

Oczywiście trzeba mieć na uwadze również to, że wąskie działki to pewne ograniczenia. Głównie wynikają one z tego, jak skonstruowane są przepisy dotyczące tego, w jakiej odległości od granicy może być postawiony dom. Istnieje jednak furtka, by nieco go przybliżyć do granicy, poprzez np. niezastosowanie na granicznej ścianie budynku żadnego okna.
Kolejną sprawą, jaką trzeba mieć na uwadze, jest to, że aby zwiększyć metraż domu budowanego na wąskiej działce, z reguły buduje się go z dwoma, a nawet z trzema piętrami, co dla osób starszych lub chorujących może stanowić niemały problem związany z codziennym poruszaniem się po takim domu.
Nie mniej budowa domu na wąskiej działce jest pomysłem niezwykle atrakcyjnym i z całą pewności wartym poważnego rozważenia.