Projekty domów tanich w budowie – domy parterowe

Wszyscy chcemy mieszkać wygodnie, ale nie wszyscy możemy sobie pozwolić na przestronne apartamenty czy na duże domy. Projekty domów tanich w budowie stanowią obiekt największego zainteresowania klientów biur projektowych.

Na czym można i warto oszczędzić?

Budować tanio nie oznacza budować źle, z kiepskich materiałów, zatrudniać niewykwalifikowana ekipę. Oszczędzać można już na etapie kupowania działki. Rezygnujemy z dużej powierzchni, wielkość działki uzależniamy od metrażu domu. Jeśli nie zostanie dużo miejsca na ogród, to trudno.

Druga możliwość na zmniejszenie kosztów budowy to kupowanie projektów domów tanich w budowie z gotowych katalogów. Niewiele na tym stracimy, bo mamy tak ogromny wybór projektów, że na pewno wybierzemy taki projekt, który będzie najbliższy wyobrażeniom rodziny o wygodnym domu. Poza tym mamy prawo do wprowadzania w projekcie zmian, które tym bardziej będą odpowiadały potrzebom naszej rodziny.

Można jeszcze zaoszczędzić, budując dom sposobem gospodarczym. Trzeba jednak pogodzić się z tym, że budowa będzie trwała dłużej, niż gdyby tym się zajmowała profesjonalna ekipa. Poza tym będzie wymagała od inwestora dużo własnej pracy a tym samym i czasu.

Największe oszczędności poczynimy jednak, gdy wybierzemy projekty domów tanich w budowie, czyli niedużych, jednak zaspokajających potrzeby mieszkaniowe rodziny.

Najmniej środków pochłonie budowa domu parterowego:

  • zwartej bryle i prostym dachu,
  • bez podpiwniczenia,
  • bez garażu.

Jeśli taki dom spełnia nasze ambicje, przystępujemy do budowy.

Na czym nie warto oszczędzać?

Dom powinien być solidny i trwały, ciepły i przytulny. Na czym więc nie oszczędzać? Radzimy:

  • nie kupować materiałów budowlanych i wykończeniowych niskiej jakości,
  • nie zatrudniać budowlańców – amatorów.

Są to oszczędności pozorne, bo budynek od razu będzie wymagał poprawek i remontu. A to tylko zwiększy koszty budowy i doprowadzi nas do frustracji.